Dantų balinimas klinikoje

Dantų balinimas klinikoje

Svajojate apie akinančią šypseną? Esate nepatenkinti natūralia savo dantų spalva? Jums gali padėti dantų balinimo procedūros.

Dantų emalio spalva kinta dėl daugelio priežasčių. Dantų tamsėjimą lemia:

Jei dantys yra gelsvi, ar rusvi, balinant paciento šypsena tampa šviesesnė.

Apžiūrėjęs burnos ertmę ir dantų būklę odontologas tiksliai parinks jums tinkamiausią ir efektyviausią balinimo būdą. Dažnai susigrąžinti dantų baltumą padeda profesionalus higieninis valymas. Tačiau higieninio valymo metu nuosėdos pašalinamos tik nuo emalio paviršiaus, o dėmių, esančių gilesniuose dantų audiniuose, panaikinti nepavyksta. Norint jas išbalinti taikomos dantų balinimo procedūros.

Kodėl verta rinktis „ENLIGHTEN” balinimo sistemą?

Balinimas namuose – vienas labiausiai paplitusių balinimo būdų. Tai gana saugi ir efektyvi procedūra, jos metu naudojami silpniausi balinimo (10% ir 16% karbamido peroksido) geliai. Mūsų klinikoje naudojama naujausia Lietuvoje dantų balinimo sistema – ”Enlighten”. Ši dantų balinimo sistema ypatinga tuo, kad:

  1. Laboratorijoje pagamintos kapos yra tvirtos, kokybiškos, turinčios specialius rezervuarus, kad balinimo gelis ilgiau išsilaikytų ant danties paviršiaus ir nepatektų ant dantenų.
  2. Enlighten balinimo gelių sudėtis yra be pridėtinių medžiagų, todėl sudėtyje esantis karbamido peroksidas yra saugus ir odontologijoje naudojamas daugiau nei 100 metų.
  3. Net 98% pacientų pavyksta pasiekti B1 dantų atspalvį.
  4. Nereikia laikytis “baltos” dietos, todėl kiekvienas gali mėgautis įprastais maisto produktais bei gėrimais.
  5. Iki pat paciento rankų balinimo geliai atkeliauja šaltai ir kiekvienas rinkinys turi specialią šalčio pagalvėlę, tai yra labai svarbu, kad patekęs gelis ant dantų nesukeltų papildomo jautrumo.

Norint dantis išbalinti skubiai, siūloma balinimo procedūrą atlikti gydytojo kabinete. Tačiau daugelis specialistų pritaria nuomonei, kad geriau dantis balinti lėčiau ir per ilgesnį laiką namuose, naudojant kapas, nei intensyviai veikiant dantų emalį, sėdint specialisto kėdėje. Taip išvengsite galimo balinančių priemonių šalutinio poveikio. Balinimo rezultatai retai kada išlieka nepakitę, todėl svarbu reguliariai lankytis pas gydytoją odontologą. Specialistas nustatys, ar reikia kartoti balinimo procedūrą, jei apsilankysite jo kabinete maždaug kas pusmetį. Dažnai geriantiems kavą, arbatą, kramtantiems tabaką ar vartojantiems kitus dažančius produktus, pacientams dantų balinimo procedūrą reikia atlikti dažniau.

Ką reikėtų žinoti prieš balinimo procedūrą?

  • Prieš dantų balinimo procedūrą būtina odontologo konsultacija ir klinikinis ištyrimas. Pacientui turi būti atlikta profesionali burnos higiena.
  • Prieš pradedant balinti dantis gydytojas odontologas/burnos higienistas įvertins Jūsų dantų spalvą, parinks peroksido koncentraciją, pagamins Jums individualias kapas. Tai leis Jums džiaugtis puikiu rezultatu maksimaliai ilgą laiką.
  • Dantų balinimo rezultatas yra skirtingas kiekvienam pacientui ir priklauso nuo daugelio faktorių: danties audinių struktūros ir užterštumo, balinamosios medžiagos ir jos koncentracijos, kontaktinio laiko, temperatūros, pH ir kt.
  • Dantų baltumas po balinimo procedūros priklauso nuo Jūsų asmeninės burnos higienos bei gyvenimo įpročių.
  • Nepamirškite geros individualios higienos namuose ir kas 6 mėnesius atlikite profesionalią burnos higieną pas burnos higienistę.

Monika Blažinskienė

Burnos higienistė

Dovilė Turkovė

Burnos higienistė

Dantų balinimo kontraindikacijos:

  • Dantų restauracijos (plombos, laminatės, vainikėliai, tiltai ir t.t.) nebąla. Po dantų balinimo procedūros, restauracijos gali būti pakeistos naujomis atsižvelgiant į naują dantų atspalvį.
  • Negyvybingi dantys, pakeitę spalvą dėl įvykusios traumos ar po endodontinio gydymo, balinami atliekant endodontinį dantų balinimą.
  • Dantų balinimo procedūra nerekomenduojama pacientams, kurių prasta burnos higiena, turintiems kariozinių dantų pažeidimų ar senų, pralaidžių užpildų. Taip pat procedūra nerekomenduojama pacientams, sergantiems dantenų ligomis ir sunkiomis sisteminėmis ligomis.
  • Dantų balinimo procedūra NEATLIEKAMA nėščioms, maitinančioms moterims ir pacientams iki 18 m. amžiaus.

Dantų balinimas vyksta dėl cheminės reakcijos danties kietuosiuose audiniuose. Vandenilio peroksidas, esantis balinamojome medžiagoje, skyla ir reaguoja su geltonu pigmentu, jis tampa bespalvis ir dantys pašviesėja.

Pasipuoškite balta šypsena ir Jūs! Sveikos, gražios šypsenos Jums linki Academia Dentium komanda!