Kaip įveikti odontologo baimę?

Vienas iš 4 žmonių visame pasaulyje jaučia apsilankymo pas odontologą baimę. Visgi įvairiais metodais ši yra įveikiama. Būtent apie tai, kaip įveikti stomatologo baimę ir bus šis straipsnis.

Odontologijos kabinėto baimė kiekvienam ją turinčiam reiškia skirtingus dalykus. Vieniems tik prisiminus atliktas procedūras pajaučiamas šių metu patirtas skausmas, kitiems nepatinka stomatologų kabinetų kvapai ar juose dūzgiančių grąžtų garsai. Kaip bebūtų, odontologų baimės reiškinys jau senai pripažintas šių tarpe. Specialistai stengiasi kuo maloniau bendrauti su pacientais, nuolatos pasiteirauja apie jų savijautą, tokiais metodais sumažinamas patiriamas stresas. Įdomu, kad Jungtinėje Karalystėje yra įdiegta netgi speciali telefono linija žmonėms, besiskundžiantiems stomatologo baimėmis. Viena šios linijos iniciatorių Karen Coates teigia, kad sulaukia begalės skambučių iš jaunų ir vyresnio amžiaus žmonių, kurie nedrįsta apsilankyti odontologo kabinete, tačiau nori žengti pirmąjį žingsnį padėsiantį šią įveikti.

Žinoma, odontologų baimę įveikti padeda ne tik psichologinės pagalbos priemonės, bet ir tobulėjantys įrankiai. Dauguma pacientų nemėgsta stomatologų dėl vaikystėje patirtų psichologinių traumų, pavyzdžiui nešiojant breketus jausto diskomforto ar apsilankymų kabinete metu patirto skausmo. Natūraliai nemalonūs pojūčiai yra susiejami su garsais ir kvapais. Taigi šiuolaikiniuose stomatologų kabinetuose dažnai galima išgirsti grojančią muziką, gerokai tyliau veikiančius prietaisus, ant palangių augančias gėles, mandagiai su pacientais besielgiančius personalo darbuotojus. Taip pat sušvelninti skausmą naudojami anestetikai, kurių poveikis kelių valandų bėgyje išnyksta ir nebejaučiamas joks diskomfortas, netgi tokių procedūrų, kaip dantų protezavimas metu. Sudėjus visus šiuos dalykus sušvelninami ir sumažinami patiriami neigiami pojūčiai.

8 patarimai padėsiantys sumažinti odontologo baimę:

    1. Raskite specialistą odontologą, kuris maloniai bendrauja ir supranta savo pacientus. Pasiteiraukite draugų, šeimos narių apie jų patirtį lankantis pas tam tikrus specialistus. Galbūt šių tarpe atsiras stomatologas save pozicionuojantis kaip dirbantis su itin jautriais pacientais. Šiais laikais tikrai yra ir tokių patyrusių odontologų ne tik savo, bet ir psichologinėje srityje.
    2. Suradę tinkamą specialistą apsilankykite jo kabinete, apžiūrėkite aplinką ir papasakokite apie savo baimes. Nebūtina pirmą kartą sėsti į stomatologo kėdę.
    3. Apsilankymui pasirinkite patį ankstyviausią įmanomą laiką. Tokiu atveju netūrėsite laiko stresuoti dėl artėjančios procedūros, nesvarbu ar tai dantų protezavimas, plombavimas ar burnos higiena.
    4. Pirmojo apsilankymo metu odontologas tik apžiūrės Jūsų dantų būklę, taigi nebijokite rimtų procedūrų. Po apžiūros išklausykite specialisto pastebėjimus ir susitarkite dėl tolimesnio gydymo.
    5. Į vizitus pas odontologą galite atsivesti žmogų, kuris Jus palaikys sunkiais momentais. Stomatologas tikrai neprieštaraus, jei tai jums padės palengvinti procedūras.
    6. Su odontologu sutarkite tam tikrą ženklą, kurio pagalba šis suprastų, kad Jums reikalinga pertrauka. Paprasčiausia, tai gali būti iškeltas vienas pirštas, toks susitarimas leis jaustis padėties šeimininku.
    7. Svarbu pasitikėti procedūras atliekančiu specialistu, todėl pirmosios apžiūros ir procedūros gali būti labai paprastos ir sukeliančios mažai skausmo. Pavyzdžiui dantų poliravimas.
    8. Vizito metu galite su savimi pasiimti ausinuką ir klausytis mėgstamos muzikos, kuri padės nukreipti mintis į šalį ir atsipalaiduoti.

Labai nervingiems pacientams yra siūlomos procedūros pasitelkus specialias raminamąsias dujas. Sunkesniais atvejais, naudojami intraveniniai raminamieji, tačiau šiuos metodus patariama pasitelkti labai retai ir tik nepadėjus patarimams pateiktiems straipsnio pradžioje.

Labai svarbu neperdozuoti, o teisingiau reikėtų sakyti nevartoti raminamųjų savavališkai prieš apsilankymą odontologijos kabinete. Perspėkite specialistą, kad jaučiatės nemaloniai, galite papasakoti šios baimės priežastis, nes šiuolaikiniai stomatologai Jums pasiūlys begalę sprendimo būdų padėsiančių išspręsti kylančias psichologines problemas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *